www.seodirectoryworld.com - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!   
Przypomnij hasło X

Reguły porządkowe

Załącznik nr 1 „Reguły Porządkowe”

§ 1
Przed dodaniem nowego artykułu Użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi prawidłowego sposobu dodawania newsów, dostępnymi w dziale F.A.Q oraz w dziale „Informacje”.

§ 2
Korzystanie z Serwisu odbywa się z poszanowaniem wolności słowa, o ile nie narusza to postanowień Regulaminu, Reguł Porządkowych oraz przepisów obowiązującego prawa.
§ 3
W Serwisie obowiązuje całkowity zakaz reklamowania innych serwisów bez uzgodnienia tego z Administracją. Zakaz ten dotyczy także treści linków do plików (np. nazwa lub hasło nie może reklamować innej strony). Zakaz nie dotyczy samego adresu serwera. Zabronione jest w szczególności dodawania linków typu Reflink, polecających inne strony lub konta w innych serwisach.

§ 4
Rozmiar obrazka dodawanego w "Krótkim artykule" wyświetlającym się na stronie głównej nie może przekroczyć 500px szer. i 730px wys. oraz rozmiaru 555kb. Maksymalne rozmiary obrazków w "Pełnej wersji artykułu" nie mogą przekroczyć 500px szer. i 730px wys. oraz rozmiaru 555kb, jednak dozwolone są dodatkowe obrazki (np. screeny itp.), o ile zostaną umieszczone jako SPOILER a ich rozmiar nie przekroczy 800px szer. i 600px wys. zaś ich waga nie będzie większa niż 640kb.
Zabrania dodawania się również wszelkich animowanych okładek, dodatkowych obrazków, grafik etc. które po prostu przeszkadzają w przeglądaniu strony.

§ 5
Obrazki powinny być adresowane z serwisów niezabezpieczonych przed hotlinkowaniem na strony innych serwisów oraz nie powinny mieć ograniczenia transferowego. Lista serwisów na które można wysyłać obrazki udostępniana jest w trakcie dodawania newsa.

§ 6
Zabronione jest dodawanie obrazków z serwisów które zablokowały hotlinkowanie obrazków na strony Serwisu. Publikacje z takimi obrazkami będą usuwane.

§ 7
W granicach dozwolonych przepisami prawa Serwis może być wykorzystywany przez Użytkowników do zamieszczania recenzji, opisów, wiadomości, newsów i komentarzy oraz do prowadzenia dyskusji dotyczących plików tekstowych oraz multimedialnych jak również programów komputerowych.

§ 8
Newsy (posty) publikowane przez Użytkowników nieposiadających szczególnej rangi, trafiają do poczekalni, w której mogą zostać sprawdzone przez Moderatora pod względem ich wyglądu, estetyczności oraz parametrów technicznych i w razie zaistnienia takiej potrzeby mogą zostać poprawione, edytowane lub usunięte.
W poczekalni jednocześnie może znajdować się do 10 newsów użytkownika.

§ 9
Spółka, Administracja i Moderatorzy nie sprawdzają Publikacji Użytkowników (jak również linków w nich zawartych), pod kątem ich wartości merytorycznej oraz ich zgodności z postanowieniami Regulaminu, Reguł Porządkowych oraz przepisami obowiązującego prawa.

§ 10
Każdy news powinien być publikowany przez Użytkownika w odpowiedniej kategorii, zgodnej z dodawanym lub edytowanym artykułem. Publikacje bez wskazania kategorii, jak również Publikacje wskazujące na kategorię nie odpowiadającą prawdziwemu charakterowi Publikacji, mogą zostać usunięte.

§ 11
Przed dodaniem, jakiegokolwiek newsa, Użytkownik ma obowiązek upewnienia się czy jest on na stronie po raz pierwszy poprzez użycie opcji "Szukaj". Jeżeli dany news był już na stronie, swoje linki Użytkownik ma obowiązek dodać do istniejącego newsa (w komentarzach). Jeśli dany news to autorski release usera nie może być on ponownie dodany przez osobę trzecią po np. skasowaniu go przez DMCA, to samo dotyczy się innych newsów np scenowych, dajemy pierwszeństwo osobie która już raz go zamieściła ale wtedy ma na to tylko 24h.

§ 12
Powtarzające się zamieszczanie Dubli tematów grozi utratą rangi, zbanowaniem lub skasowaniem Konta (z zachowaniem wymogów z pkt X ust. 2 Regulaminu) z wszystkimi newsami zgodnie z "Tabelką Kar" umieszczoną w menu strony www.seodirectoryworld.com. Prawidłowa Publikacja powinna posiadać chociaż jeden obrazek, dokładny opis (z nazwą release, jeżeli jest) oraz link. Informacje dotyczące poprawnego uploadowania dostępne są w F.A.Q. oraz podczas dodawania newsa.

§ 13
Powtórne zamieszczanie tego samego komentarza jest zabronione, bez względu na jego miejsce zamieszczenia. Zabronione jest odpowiadanie bezpośrednio poniżej swojej ostatniej wypowiedzi, za wyjątkiem przypadku gdy ma to służyć dopisaniu brakującej informacji.

§ 14
Zabronione jest nienaturalne używanie WIELKICH LITER oraz wielokrotnych znaków interpunkcyjnych w celu wyróżnienia Publikacji. Posty takie mogą zostać poprawione lub usunięte przez Administrację lub Moderatorów

§ 15
Użytkownik zobowiązany jest czuwać nad estetycznością oraz poprawnością gramatyczną i ortograficzną jego Publikacji. Publikowane wypowiedzi nie powinny być za długie i zawsze powinny pozostawać w zgodzie z tematem wątku w którym zostały zamieszczone lub do którego się odnoszą.

§ 16
Treści o charakterze erotycznym mogą być publikowane wyłącznie w przeznaczonym do tego dziale, do którego wstęp mają wyłącznie osoby pełnoletnie. Zabronione jest publikowanie wskazanych wyżej treści na stronie głównej Serwisu.

§ 17
Maksymalny rozmiar czcionki dla Użytkowników i Trial Uploaderów wynosi "3", dla grup takie jak Moderator, Uploader, Super Uploader, VIP Uploader oraz vice Administrator maksymalny rozmiar to "4", Administratorzy nie mają limitu wielkości czcionki. Newsy ze zbyt dużą czcionką dla danej rangi zostaną usunięta lub poprawione.

§ 18
Przed dodaniem komentarza do Publikacji, Użytkownik ma obowiązek zapoznać się treścią całej Publikacji oraz z treścią wszystkich dodanych już komentarzy.

§ 19
Zabronione jest używanie przez Użytkowników (bez względu na ich rangę) czcionki w kolorze czerwonym. Używanie czcionki w kolorze czerwonym jest wyłącznym uprawnieniem Administracji.

§ 20
Publikując w Serwisie linki prowadzące do plików multimedialnych, programów komputerowych lub jakiekolwiek innych materiałów, których autorami są osoby trzecie, Użytkownik musi mieć pewność, że autorzy lub inne osoby dysponujące prawami do tych materiałów wyraziły zgodę na zamieszczenie takich linków w Serwisie.

§21
W przypadku artykułów poświęconych serialom, obowiązuje zakaz dodawania jako nowe tematy artykułów poświęconych jedynie pojedynczym odcinkom danego serialu. Każdy serial powinien mieć jeden główny temat, w którym powinny znajdować się artykuły dotyczące wszystkich odcinków tego serialu. Dopuszczalne jest tworzenie osobnych tematów dla poszczególnych sezonów danego serialu.

§ 22
W przypadku zmiany daty newsa (odświeżenie), podczas jego edycji w wyznaczonym polu Użytkownik ma obowiązek podawać powód edycji "Powód edycji". Odświeżanie newsa z powodu dodania nowego linku, jest dopuszczalne wyłącznie gdy do newsa zostanie dodany nowy link, który uprzednio nie znajdował się jeszcze w Serwisie. Jeżeli do znajdujących się w Serwisie linków Użytkownik dodaje kolejny mirror (link na innym serwerze), aktualizacja daty newsa jest
zabroniona.

§23
Użytkownicy mają obowiązek robienia uploadów z dopiskiem "dla.www.seodirectoryworld.com" lub podobnym reklamującym/polecającym Serwis. Takie tematy mogą trafić do bocznego panelu "Polecamy" oraz mogą być w inny sposób promowane na stronie, jednak:

- linki do plików muszą mieć w nazwie pliku dopisek "www.seodirectoryworld.com" lub "up.dla.www.seodirectoryworld.com" lub "dla.www.seodirectoryworld.com" itp.

- pliki są umieszczone co najmniej na 3 serwerach, a linki muszą działać i być ze sobą kompatybilne tj. możliwość pobierania na przemian z serwerów (wyjątkiem może być np. serwer z partami po 400MB oraz osobny mirror z większymi partami (powyżej 600MB) lub tylko z 1 linkiem zajmującym np. 1400mb,

- w plikach nie może być jakiejkolwiek reklamy innej strony w szczególności o podobnej tematyce (także w wewnątrz plików tj. po ich wypakowaniu itp.).

§ 24
Nie można dodać "uploadu dla www.seodirectoryworld.com", podczas gdy istnieje temat z taką samą wersją release, taki temat będzie traktowany jako Dubel.

§25
Jeżeli Uploader doda temat z Publikacją, ma prawo dodać do niego później linki dla www.seodirectoryworld.com, jednak musi pozostawić poprzednie linki, oraz nie może odświeżyć tematu podczas dodawania nowych linków.

§26
W newsach nie można wyłączać możliwości komentowania oraz głosowania, takie prawo mają tylko Administratorzy i osoby, które dostaną taką zgodę od Administracji.

§ 27
Korzystanie z szybkiego szukania na stronie jest dozwolone tylko dla osób pełnoletnich, gdyż na stronie mogą pojawiać się wyniki z treściami erotycznymi.